Yenilenen Öğretmenevimiz Açıldı

Furnace Repair San Diego. Heating system Repair in San Diego sd-appliancerepair.com.

Facebook'ta Paylaş 14 Ekim 2012 15:47 | 618 kez okundu Смотрите информацию Appliance repair near me на сайте.

Yenilenen Öğretmenevimiz Açıldı

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenerek hayata geçirilen Kırklareli Merkez Öğretmenevi yenileme projesi tamamlandı. Çalışmaların sona ermesinin ardından yenilenen öğretmenevinin açılışı proje tanıtım toplantısı eşliğinde 15 Şubat Cuma günü gerçekleşti. Açılışta Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, İl Genel Meclisi Başkanı Behçet Şen, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ziya Eser, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün yanı sıra Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere çok sayıda kamu kurumu çalışanı da hazır bulundu.

Kırklareli Merkez Öğretmenevi ve A.S.O tarafından hazırlanan ve TRAKYAKA 2011 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ‘Kırklareli’ndeki Evim, Öğretmenevim’ projesi düzenlenen törenle halka tanıtıldı. Kırklareli Merkez Öğretmenevi’ni ziyaretçilerin rahatlıkla konaklayabilecekleri bir tesis haline getirmek amacıyla hazırlanan projenin tanıtımı tesisin açılış töreninin ardından gerçekleştirildi. 15 Şubat Cuma günü saat 15:30’da düzenlenen törenle yeniden hizmete açılan tesis büyük beğeni topladı.

Kırklareli’nde konaklama konusundaki altyapı eksikliğinin giderilmesine katkıda bulunmak üzere hazırlanan Kırklareli Öğretmenevi yenileme projesine dair tanıtım toplantısı tesisin proje kapsamında yenilenen salonunda yapıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından başlayan toplantıda projenin içeriğine ilişkin bilgiler verilirken proje kapsamında 11 adet oda ve banyonun yenilendiği ifade edildi. Ortak kullanım alanları ile toplantı ve davet salonlarının da yenilenen bölümler arasında olduğu belirtilirken mobilya ve eşya alımları ile öğretmenevinin modern bir konaklama tesisi haline geldiğinin altı çizildi.

Tanıtım toplantısında personelin kullandığı makine ve ekipmanların yenilenmesi ve mutfak bölümünün modernize edilmesiyle Kırklareli Öğretmenevi’nin ağırlama altyapısının daha da güçlendiğine dikkat çekildi. Proje sayesinde kurumsal internet sitesinin de yenilenme imkanı bulduğu belirtilirken internet sitesinin yanı sıra proje kapsamında hazırlanacak broşürler ve tanıtım filmi ile de tesisin bilinirliğinin artacağı ifade edildi. Bilgilendirme ve tanıtım bölümünün ardından projeye emeği geçen kurum temsilcilerine teşekkür plaketleri Kırklareli Valisi Mustafa Yaman tarafından takdim edildi. Açılış töreni tesisin yenilenen bölümlerinin gezilmesi ve kokteylin ardından sona erdi.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, projeye ilişkin yaptığı açıklamada böyle bir sosyal tesisin alt yapısına katkıda bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. TRAKYAKA Genel Sekreteri Üstün, 550 bin TL bütçeye sahip projenin % 73’lük bölümünü hibe yoluyla finanse ettiklerini belirtirken Kırklareli’nin turizm potansiyelinin benzer yenileme ve yatak kapasite artırımı çalışmalarıyla desteklenmesi gerektiğini ifade etti. 

Web Sitemiz yayına alındı
Tanıtım Filmi
Bu Haber Hakkında Yorum Yazın! | Toplam (0) Yorum
Güvenlik * Ad Soyad